УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ГІРСЬКОГО ЛІСІВНИЦТВА ІМ. П.С. ПАСТЕРНАКА (УКРНДІГІРЛІС)
новини

ГРУПА СТУДЕНТІВ-ЛІСІВНИКІВ ІЗ БЕРНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ПРИКЛАДНИХ НАУК (ШВЕЙЦАРІЯ) ВІДВІДАЛА ПОКАЗОВИЙ ОБ’ЄКТ РОЗТАШОВАНИЙ В ДП «СОЛОТВИНСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО»

Опубліковано у 17/07/2018

 

Днями, в рамках навчальної практики, група студентів-лісівників із Бернського університету прикладних наук (Швейцарія) відвідала показовий об’єкт наближеного до природи лісівництва, що розташований в ДП «Солотвинське лісове господарство». Очолював групу Юрген Блайзер – вчений із світовим іменем, професор міжнародного лісівництва і кліматичних змін вищезгаданого університету. Професор Блайзер має тісні і давні зв’язки з Україною, які закладені понад 15 років тому, коли розпочалися роботи над широко відомим швейцарсько-українським проектом розвитку лісового господарства Закарпаття (FORZA). В останні роки він, як радник Світового банку, не однократно проводить зустрічі з українськими лісівниками, спрямовані на організацію отримання міжнародних коштів для покращення ведення лісового господарства в нашій державі.

Об’єкт наближеного до природи лісівництва «Манява» розташований в урочищі «Скит-Манявський» ДП «Солотвинське лісове господарство» на гірському схилі. Він створений під час виконання робіт за міжнародним українсько-словацький проектом «Безперервне навчання лісівників задля кращого ведення лісового господарства», який виконувався в 2011-2014 роках за кошти ЄС в рамках Програми транскордонного співробітництва. Показовий об’єкт закладено фахівцями Громадської організації «Форза», Національного лісотехнічного університету України та УкрНДІгірліс. Повна інформація про нього подана у виданій типографським способом брошурі «Манява. Екскурсійний путівник об’єктом наближеного до природи лісівництва» (подається окремими файлами – українською та англійською мовами). Зараз, у відповідності з підписаним договором про співпрацю, цим об’єктом опікуються ДП «Солотвинське лісове господарство» і УкрНДІгірліс.

Для майбутніх швейцарських лісівників подання цікавої і змістовної інформації здійснювали керівник Л.А. Лойко і лісовий експерт Ю.Ю. Дербаль від ГО «Форза», перший заступник директора з наукової роботи УкрНДІгірліс В.Л. Коржов, провідний інженер ДП «Солотвинське лісове господарство» Лешко Д.М. і, звичайно, професор Ю. Блайзер та його науковий асистент А. Шютце. Також значна увага приділялась підготовці пропозицій з виконання необхідних лісогосподарських заходів в модельному деревостані, для чого із студентів формувались групи, які надавали відповідні обґрунтування.

 

 

About admin

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *