УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ГІРСЬКОГО ЛІСІВНИЦТВА ІМ. П.С. ПАСТЕРНАКА (УКРНДІГІРЛІС)
новини

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ “ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ Й ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА В УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТАХ” (04-05 жовтня 2018р.)

Опубліковано у 03/10/2018

 

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

В даний час лісові екосистеми займають одне з ключових місць у питанні підтримання екологічної рівноваги на планеті. Їм належить роль стабілізуючого фактора у виконанні середовищетвірних, природоохоронних та рекреаційно-оздоровчих функцій. Саме тому, перший пункт Віденської декларації, прийнятої в 2003 році, відзначає, що ”… Ліси є основою життя на Землі. Підтримуючи ліси ми підтримуємо життя земної цивілізації…”. Цим документом підкреслюється  необхідність  здійснення переоцінки поглядів на взаємини між людиною і лісом – важливим ресурсо-природоохоронним складником біосфери, який  потрібно розглядати як головний компонент біосфери, здатний стабілізувати і відновлювати її природну рівновагу.  В країнах Євросоюзу діяльність  лісогосподарського виробництва розглядається через призму функціонального значення лісів із забезпеченням стабільності, якості, різноманітності деревостанів у поєднанні із зростанням зайнятості населення та його доходів.

Українські Карпати є найбільш лісистим регіоном України, де зосереджено понад 20% площі лісів і майже третина запасу деревини нашої держави. Ліси – головний компонент унікального Карпатського природно-територіального комплексу, основа функціонування лісового господарства та деревообробки, база гірського туризму і рекреації, важливий природний стабілізатор довкілля, який визначає екологічну ситуацію на значній території України. Суттєвим є значення лісових насаджень і в плані вирішення проблем безпеки в умовах надзвичайних стихійних явищ природи, які набувають особливо масштабних проявів у гірській місцевості.

Таким актуальним питанням присвячена міжнародна науково-практична конференція “Основні проблеми й тенденції розвитку лісового господарства в Українських Карпатах”, яка відбудеться 04-05 жовтня 2018 року в м. Івано-Франківську. Організаторами конференції є Державне агентство лісових ресурсів України, Національна академія наук України, Івано-Франківські обласна рада й облдержадміністація, Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Лісівнича академія наук України та Івано-Франківське обласне управління лісового і мисливського господарства. На конференції передбачається обговорити низку питань із оцінки сучасного стану й динаміки змін складу біогеоценозів, ефективне використання, збереження й примноження лісового біорізноманіття, ведення наближеного до природи лісівництва й сталого лісового господарства. Важливими залишаються вирішення наукових та освітніх проблем із підготовки висококваліфікованих спеціалістів лісового господарства, захисту пралісів, прогнозів розвитку лісових деревостанів у зв’язку з викликами сьогодення, успішного розв’язання завдань лісовідновлення і лісорозведення, захисту лісів від деградації, пов’язаної зі зростаючим впливом техногенних та урбоекологічних чинників. На конференції будуть запропоновані й обговорені науково-обгрунтовані заходи з оптимізації еколого-соціально-економічних процесів в регіоні, принципи господарювання у лісах у зв’язку із розширенням повноважень владних структур на місцях, шляхи подальшого ефективного розвитку деревообробної промисловості, покращення рекреаційної й туристичної інфраструктури тощо.

В роботі конференції приймають участь повноважні представники центральної і регіональної влади, понад 90 провідних вчених, які представляють ряд наукових і освітніх установ з  усіх регіонів України і республіки Польща, лісівники – практики з понад 40 підприємств і організацій Карпатського регіону, представники природоохоронних, громадських організацій і мас-медіа. На конференції будуть прийняті рішення необхідні не тільки для лісового господарства, а й інших структур лісового сектору, а також  повсякденного життя наших громадян.

About admin

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *