УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ГІРСЬКОГО ЛІСІВНИЦТВА ІМ. П.С. ПАСТЕРНАКА (УКРНДІГІРЛІС)
новини

МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «ПЛАТА ЗА ЕКОСИСТЕМНІ ПОСЛУГИ (ЛІСИ ДЛЯ ВОДИ)»

Опубліковано у 14/06/2019

Водна Рамкова Директива (ВРД) Європейського Союзу має на меті до 2027 року відновити водні об’єкти Європи до «належного екологічного стану», що стимулює європейські країни у досягненні цієї мети. На сьогоднішній день близько половини річок ЄС мають незадовільну якість води, а системне забруднення навколишнього середовища збільшують довготривалі ризики для 42% прісноводних водойм Європи.

Виконання завдань ВРД економічно ефективним способом вимагає застосування гнучких механізмів, які базуються на стимулах більш ефективного використання наявних фінансів з метою покращення навколишнього середовища. Новим вкрай необхідними економічним інструментом для забезпечення ефективних та всебічних заходів з відновлення забрудненого середовища є різноманітні схеми Платежів за Екосистемні Послуги (ПЕС).

Численні факти свідчать, що у багатьох випадках якість водних ресурсів можна покращити шляхом зміни землекористування. Одним з потенційних рішень цієї проблематики було створення лісових насаджень («Ліси для води»). Тому ключовою метою даної європейської програми є використання та стимулювання Платежів за Екосистемні Послуги (ПЕС) для досягнення завдань Водної Рамкової Директиви та інших політичних цілей шляхом створення лісових насаджень, які здатні мінімізувати забруднення водних ресурсів внаслідок сільськогосподарської та о лісогосподарської діяльності.

Вищезгаданим питанням та проблемам був присвячений міжнародний семінар «Плата за екосистемні послуги (Ліси для води)», що відбувся 3-7 червня у південно-західній частині Ірландії (округ Керрі, м. Кілларні), де приймали участь наковці, практики та зацікавлені сторони з 30 європейських країн. В рамках навчального візиту на водозборі Blackwater (річки Kealduff) демонструвались результати 6-річного європейського проекту LIVE та приклади змін ведення лісогосподарських та сільськогосподарських заходів для відновлення популяцій прісноводних перлинних мідій (Margaritifera margaritifera). Цей прісноводний вид молюсків через незадовільну якість річкової води впродовж останнього півстоліття на усьому європейському континенті знаходиться під загрозою зникнення. Показані практичні заходи з зменшення лісогосподарського та сільськогосподарського впливу на водозбір для покращення якості води, а також оптимального виконання цими ландшафтами екосистемних послуг.

About admin

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *