УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ГІРСЬКОГО ЛІСІВНИЦТВА ІМ. П.С. ПАСТЕРНАКА (УКРНДІГІРЛІС)
новини

ЯК УПОРЯДКУВАТИ І ПОСАДИТИ

Опубліковано у 01/04/2018

У ВГЦ «Просвіта» вийшли у світ «Практичні рекомендації з упорядкування генетико-селекційно-насінницьких об’єктів та створення лісових культур в Івано-Франківській області» (автори О.І. Голубчак, Р.М. Яцик, Р.І. Бродович, Ю.Д. Кацуляк, В.М. Гудима, Т.Р. Юник). Рекомендації розроблено на основі аналізу матеріалів багаторічних наукових досліджень лабораторії лісовідновлення і селекції, діючих законодавчо-правових та нормативно-реґулюючих актів, фондових, відомчих та літературних даних, узагальнення зарубіжного і передового вітчизняного виробничого досвіду. Необхідність розробки зумовлена потребою удосконалення ведення лісового господарства на принципах сталого розвитку, що передбачено вимогами «Лісового кодексу» та «Рамкової конвенції про охорону і сталий розвиток Карпат», а також запитами лісогосподарських підприємств регіону у процесі виконання договірної наукової тематики та аналізу проектів лісових культур Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Рекомендації складаються із двох частин. В першу частину увійшли матеріали щодо збереження та сталого використання цінного генетичного фонду та об’єктів постійної лісонасінної бази. В другій частині основну увагу звернено на створення лісових культур як абори­генних так і перспективних інтродукованих деревних та чагарникових видів.

Практичні рекомендації доцільно використовувати в процесі підготовки і підвищення кваліфікації фахівців лісової галузі, а також науковцям, викладачам, аспірантам і студентам лісогосподарського профілю.

 

Юрій КАЦУЛЯК, завідувач лабораторії лісовідновлення і селекції, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник.

About admin

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *